FMP5000 serisi düşük hacimli gravimetrik hava örnekleyicisi yüksek standartlarda Avusturalya’da üretilmiştir. FMP5000 serisi toz ölçer 5 LPM akış hızı ile ağır parçacıkları bile takip eder. Aynı zamanda en doğru izleme sonuçlarını sağlayan 37mm filtre üzerinde kalan ağır parçacıkları yakalar.

FMP5000 serisi grafik ekran, özel tuş takımı gibi arayüzleriyle sistemi uzaktan kontrol etmenizi sağlar. Visual Master Pro yazılım özellikleri ile kullanım kolaylığı sunar. İki adet programlanabilir alarm rölesi ile prosesi kontrol edebilir, ya da set edilen değerlerin aşılması durumlarında SMS veya sesli alarmları ile uyarı alınabilir.

FMP5000 serisi EPA modu ile kendi çalışma programı oluşturulabilir. 168 saat veya 1 dakika aç/kapa seçilebilir ya da her 3 veya 6 günü çalışacak şeklinde bir programlama yapılabilir. Bir kez ayarlandıktan sonra, başka bir programlama veya sıfırlama gerekli değildir. Visual Master Pro uzaktan izleme için kullanılır. Örnek doğrulama işlemi herbir ünitenin sıcaklık, basınç, akış oranı gibi kayıtları ile garanti altındadır.Hacimsel ve standart akışlar raporlanır ve Venturi akış kontrolü ile genellikle ayar noktasının % 1’i içinde, çok doğru sonuçlar elde edilir.

FMP5000 serisinde üç adet, kolay değiştirilebilir giriş ucu (PM, PM10 ve PM2.5) standart olarak verilir.